Prohra na úvod jarní části sezony

30.04.2013 07:44

V sobotu, 20. 4. 2013 sehráli dorostenci úvodní utkání proti Ráječku. Utkání, které rozhodovalo o první místo v tabulce nakonec skončil ve prospěch domácích. Ráječko zvítězilo po nerozhodném poločase 1:0.

SK Olympia Ráječko vs. MKZ Rájec-Jestřebí 1:0 (0:0)

Sobota, 20. dubna 2013, 14.30, Okresní přebor, skupina A
Sestava Rájce: Jelínek – Klimeš, Hajný, Opatřil, Nevřiva – Zřídkaveselý, Pokorný, Sedláček, Dvořák – Orel (Kubásek), Janík.

K úvodnímu utkání jara, jsme zajížděli do sousedního Ráječka. Jeli jsme tam odčinit domácí prohru s tímto soupeřem, z úvodu podzimní části soutěže. Ale také jsme se chtěli posunout na první místo v tabulce, a vytvořit si tak bodový náskok na klidnější cestu do finále okresního přeboru. Jak je však patrné z výsledku, toto se nám nepodařilo.

Od úvodu utkání nás domácí hráči jasně přehrávali. Kluci jakoby zapomněli  co mají hrát, a co jsme si řekli v kabině před zápasem.Nedařila se rozehrávka, přechod do útoku, vázla spolupráce a jakákoliv domluva na hřišti. Domácí byli rychlejší a důraznější v tlaku na míč, z čeho pramenilo velké množství našich faulů, a tím pádem neustálé ohrožení naší branky a velký tlak na obranu. Z velké části poločasu se hrálo na naší polovině hřiště, a k ohrožení domácí branky jsme se dostávali jen sporadicky. Naštěstí soupeř nebyl po zimní přestávce rozehraný, a snad jen díky tomu jsme poločas uhráli bez obdržené branky.

Druhý poločas, po důrazné domluvě v kabině, začali naši kluci konečně hrát , vyrovnali se domácím v rychlejšímu přístupu a důrazu na míč, a začali si vytvářet šance a ohrožovat soupeřovu svatyni. Bohužel, individuální chyba u středového kruhu náš nápor přibrzdila. Domácí využili chyby při nedůrazu našeho obránce, a rychlým průnikem do rozhozené obrany vstřelili jediný a rozhodující gol. I přes nepříznivý stav se naši kluci dál snažili útočit, a zvrátit zápas v náš prospěch. Ať už nebezpečnými prohozy do brejkových situací, kombinací před vápnem, ale taky nebezpečnými tresňáky, se kterými měla soupeřova obrana velké potíže. Ale chyběl nám ten pověstný kousek štěstí. Myslím, že nezaujatý divák v tu chvíli viděl velice pěkné utkání, kdy se střídali šance na obou stranách hřiště, a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Postupně však našim klukům docházeli síly, protože jsme měli na střídání pouze jednoho hráče, a z naší strany tlak na branku pomalu ustával. V posledních minutách se hrálo opět v režii domácích hráčů, a jen výborný výkon našeho brankáře, který odchytal calý zápas ve famozní formě, nedovolil soupeři přidat další branku.

Musíme sportovně uznat, že domácí si výhru zasloužili, a vzít si ponaučení do dalších zápasů.