Utkání podzimu: MKZ vs. Lipůvka aneb bitva do poslední minuty

14.10.2012 13:22

V 7. kole okresního přeboru dorostu, skupině A se odehrálo utkání podzimu. Na domácí půdě jsme jako první tým v tabulce hostili soupeře z Lipůvky. Lipůvka byla do tohoto utkání druhá s bodovým ziskem o dva body méně, ale se zápasem k dobru.

MKZ Rájec - Jestřebí vs. ASK Lipůvka 1:1 (0:1)

Dorost, Okresní přebor, skupina A
neděle, 14. říjen 2012, 12.45
Střelci: 80. Orel (PK) - 42. Hochman (PK)
Sestava Rájce: Jelínek - Klimeš, Opatřil, Hajný, Nevřiva - Zřídkaveselý, Sedláček, Dvořák, Janík - Bíza (60. Pokorný), Orel.
Sestava Lipůvky: Ráček - Švarc, Albert, Nešetřil, Šlajch, Strážnický, Světlík, Bohatec, Hochman, Charvát, Saňka - Pospíšil, Freiberg, Muller, Meitner, Vyskočil.

Od první minuty bylo na hřišti poznat, že se hraje o první místo v tabulce. Tuto skutečnost si uvědomovala obě mužstva. Hrálo se po celé ploše hřiště, útoky se střídali na obou stranách. První poločas byl vyrovnaný, naše hra byla založena na pevné obraně, která pracovala velice dobře a vysoké útočníky soupeře dobře bránili a nedávali jim žádný prostor ke hře. Naše branka byla ohrožena pouze z ojedinělých pokusů z dálky, se kterými si náš brankář poradil. Kombinace směrem dopředu se nám dařila, ale při zakončení jsme ztráceli klid a rozvahu a mnohdy i rychlost v zakončení.  V průběhu prvního poločasu jsme udělali pouze jednu chybu, nechali jsme volný prostor na naší levé straně a soupeřův záložník neměl moc práce se zatažením míče do vápna, kde byl faulován. Pokutový kop soupeřův hráč proměnil, škoda, že náš brankář při reakci na střelu podklouzl neboť směr vystihl. Do druhého poločasu jsme se do soupeře pořádně obuli a začali jsme mít více ze hry. Tlačili jsme se pokutového území stále víc, ale měli jsme problémy v rychlosti zakončení. Dostalo se nám možnosti pokutového kopu po faulu na našeho hráče, který Orel proměnil střelou k tyči. Od té doby do konce utkání jsme si vytvořili několik šancí, při jedné míč poskakoval po brankové čáře, v závěru soupeře zachránil brankář.

Škoda, že se nám nepodařilo zvítězit. Hráči podali výborné výkony a zaslouží si všichni pochvalu za bojovnost a fotbalové umění. V jarní části se nám snad podaří v Lipůvce zvítězit.

Aktuální výsledky soutěže - dorost

Dorost - Okresní přebor, skupina A - 9. kolo

04.09.2012 07:36
Domácí Hosté Skóre Branky
Jedovnice Lipůvka 6:2 (1:1) Vymazal David 3, Galita Jan, Kalina Jaroslav, vlastní - Nešetřil Milan, Šanca Adam
Ráječko Olomučany 11:0 (7:0) Divácký Vavřinec 3, Mosler Tomáš 2, Horák Michak, Hübner Tomáš, Kolář Jakub, Nečas Roman, Sedlák Petr, Vomočil Petr
Adamov Sloup/Ostrov 6:2 (1:2) Žižka Adam 3, Fejfárek Petr 2, Didi Nicolas - Andrlík Radek 2
Kotvrdovice Č.Hora/Bořitov 5:0 (5:0) Hořava Jiří, Navrátil Pavel, Šenk Jakub, Keprt Daniel, vlastní