Bojovnost slavila úspěch

11.09.2012 07:24

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli naši dorostenci do Adamova s cílem odčinit domácí zaváhání z minulého kola.

Adamov - Rájec 1:2 (0:0)

Dorost - Okresní přebor, skupina A
neděle, 9. září 2012, 13.45
Branky Rájce: Janík 2
ŽK: Sedláček, Klimeš
Sestava: Kejha – Zřídkaveselý, Hajný, Nevřiva – Opatřil – Bíza, Dvořák, Sedláček, Janík -  Pokorný, Orel.

Od první minuty bylo na hřišti v podstatě jedno mužstvo a to naše. Soupeře jsme přehrávali po všech stránkách a ve všech řadách. Obrana bez problémů zachytávala ve velké vzdálenosti od naší brány soupeřovu snahu o útočení, záloha pracovala velmi dobře a ve středu hřiště soupeře jednoznačně přehrávala a zásobovala naše útočníky dobrými přihrávkami a vybízela je tak k zakončení. Tak bohužel byl náš dnešní obrovský problém. Kdybychom po půl hodině hry vedli 6:0, tak by se nikdo z přítomných ničemu nedivil. Jenže ani jeden z našich útočníků nebyl schopen svoje samostatné nájezdy proměnit a bohužel se k nim začali později připojovat i záložníci. Střelu z dálky jsme neukázali ani jednu, vše jsme dojížděli až k brankáři, na kterém jsme vždy ztroskotali.  Náš brankář mimo dvou výběhů pro míč neměl žádné starosti.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním dát v úvodu branku, abychom se uklidnili a v klidu zápas dohráli. Bohužel z ojedinělé akce a po hrubce našeho stopera jsme v počátku druhého poločasu inkasovali a vypadalo to na totální zmar. Naštěstí naši hráči nesložili zbraně a paní Štěstěnu stojící na straně Adamova udolali svojí bojovností až do konce utkání. Nejprve jsme nastřelili břevno, poté jsme naštěstí vyrovnali po tečované střele zpoza vápna. Nadále jsme soupeře tlačili, na naši polovinu se dostával pouze ojediněle. Několikrát jsme vystřeli, bohužel nepřesně a bez tvrdosti. V poslední minutě jsme po rozehraném trestném kopu naštěstí šli do vedení a to po křížné střele z pravé strany pokutového území. Vítězství jsme uhájili v poklidu do konce. Doufejme, že jsme si smůly vybrali již dost a začne se nám dařit v koncovce.