4. kolo aneb derby MKZ vs. Bořitov

02.09.2012 16:13

Ve 4. kole 1. A třídy JmKFS, skupiny A bylo pro diváky připraveno derby mezi Rájcí a Bořitovem. Utkání, které se naposledy mohli diváci shlédnout před rovnými dvaceti lety. Tehdy utkání v sezoně 1991 - 1992 skončilo utkání 3:1 ve prospěch Rájce. Historie se tedy opakovala, bohužel tentokrát špatně pro domácí.

MKZ Rájec - Jestřebí vs. Bořitov 1:3 (0:0)

1. A třída JmKFS, skupina A, muži, 4. kolo
  neděle, 2. září 2012, 16.30
  Branky: 46. Tajnai - 52. Bezděk, 72. Feifer, 80. Kneis.
  ŽK: 22. Tajnai, 32. Vágner, 39. a 61. Sedlák, 85. Štrof - 31. Janíček, 34. Jelínek.
  ČK: 61. Sedlák.
  Diváků: 250.
  Rozhodčí: Vajdík - Dohnálek, Strya Michal.
  Rájec: Kyzlink - Svoboda, Hejč, Štrof (K), Vágner - Sedlák, Haničinec, Hepp, Tajnai - Odehnal, Macháček.
  Bořitov: Švancara - Jakubec, Knies, Koláček (32. Jelínek), Fojt Jiří (43. Feifer), Bezděk, Janíček, Richtr (K), Fojt Lukáš, Herman, Mareček.

Průběh utkání:
  Hráči nastupují k utkání. Úvodní los vyhráli domácí. Výkop zahájí Bořitov.

I. 1.´ Pan Vajdík zahájil utkání.
! 2.´ Do šance se dostává Sedlák, který táhne míč po straně, snaží se centrovat. Centr odkopli Bořitovský obránce. Rájce bohužel rohový kop zahodil, míč končí v boční síti. Ihned na to prochází do obrany Bořitova Macháček, jeho střelu brankář chytá. Po rozehrání je šance i na straně Bořitova, když bořitovský Bezděk vysílá první střelu na Rájeckou branku. Zatím je utkání živé, nahoru dolu.
  5.´ Do šance se doatává Macháček, krásnou střelu vyráží bořitovský Švancara. Bude se kopat rohový kop.
  6.´ Další rohový kop - kope Vágner, míč končí v boční síti.
  8.´ Po nedorzumění bořitovské obrany se do šance dostává Macháček, získává míč, bohužel zakončení míří podél brankové čáry.
! 9.´ Na druhé straně vysílá krásný míč Janíček, Bořitovký útočník míří sám na branku, jeho střelu však likviduje nádherným zákrokem Kyzlink. Druhá dorážka Bořitova jde mimo.
  10.´ Vágner centruje do vápna, ale míč končí nakonec v autu.
  13.´ Standatní situace před vápnem pro faulu na rájeckého útočníka. Kopat bude Vágner. Míč končí ve zdi.
! 16.´ Poté co se hra odehrávala ve středu hřiště, vyniká akce Macháčka, který přihrává Haničincovi a ten střílí. Střela bohužel míří vysoko nad.
! 17.´ Do šance se dostává i Bořitov, míč končí po střele v řece. V zápětí se opět do střely dostává bořitovský Janíček, míč míří hodně vedle.
  19.´ Bořitov přitvrzuje hru, Knies k údivu diváků po zákroku na Sedláka neviděl žlutou.
ŽK 22.´ První žlutá karta v utkání, dostává ji domácí Tomáš Hejč, za totožný zákrok, který byl v 19. minutě ze strany Bořitova.
  26.´ Standartku ze vzdálenosti 25 metrů kope po faulu bořitovský Janíček, míč končí po odrazu ze zdi v autu.
  28.´ Minuta ve znamení dlouhé kombinace Bořitova, končí ztrátou míče. Hosté připravují střídání.

ŽK

!

31.´ Bořitovský Janíček dostává za faul žlutou kartu. Rozehrávat ze vzdálenosti 20 metrů a slibné pozice, bude Vágner. Míč končí po odrazu na kopačce Haničince, který zakončuje. Situace končí krásnou střelou do šibenice bořitovské branky. Bohužel radost z branky byla pro rájecké předčasná. Branka nebyla pro ofsajd uznána, navíc rájecký Vágner dostává za nesportovní chování žlutou kartu.
S 32.´ Střídání Bořitova. Hřiště opouští Koláček, nastupuje Jelínek.

ŽK

!

34.´ Za faul na hranici pokutového území dostává bořitovský Jelínek žlutou kartu. Navíc je zde šance pro domácí, kope Sedlák. Snaží se míč dostat přes zeď, míč končí v autu. Je zde další rohový kop pro Rájec, kope Vágner. Po rohovém kopu dochází k závaru před bořitovskou brankou. Situace ukončena Haničincovým kopem vysoko nad.
! 38.´ Po chybě rájeckého Heppa a ztrátě míče se do šance dostává Bořitov, slibná šance končí zvednutím praporku asistenta rozhodčího pro ofsajd.
ŽK 39.´ Žlutou kartu dostává za faul na polovině hřiště Jakub Sedlák.
S 43.´ Z hřiště odchází Bořitovský Jiří Fojt a nastupuje Feifer. Hra bude pokračovat rohovým kopem Bořitova.
  Do poločasové přestávky jsme viděli již jen několik nepřesných přihrávek u obou týmů.
  Rozhodčí ukončil 1. poločas utkání. Prozatím, i přestože jsme jednu pranku viděli, je derby nerozhodné 0:0.

K utkání přihlíží 250 diváků.
  V poločasové přestávce dochází ve střelecké soutěži pro diváky k sestřelení dvou šampaňských.
  Připravuje se druhý poločas. Zahájí ho domácí Rájec.

II. Rozhodčí Vajdík zahájil druhý poočas, sestavy jsou vyjma střídání v I. poločase beze změny.
B 46.´ Ihned po zahájení a chybě obrany a závaru před bořitovskou brankou díky průtahu Tajnaje, v situaci se nejlépe zorientoval Haničinec a střílí vedoucí branku dnešního utkání.
! 49.´ Do šance se dostává bořitovský Janíček, zastavuje ho až brankář Kyzlink.
B 52.´ Po krásné střele bořitovského Bezděka, který dostává od spoluhráčů míč před vápno, se mění skóre na a Bořitov vyrovnává.
  55.´ Domácí se dožaduji pokutového kopu po zákroku bořitovského obránce. Rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
! 60.´ Po krásné kombinaci proniká za záda bořitovských obránců Odehnal, bohužel tragické zakončení, kdy je sám před brankářem, Švancara vykrývá.
ČK 61.´ Po nedovoleném zákroku na bořitovského hráče dostává žlutou kartu rájecký Sedlák. Protože se jedná o druhou kartu v tomto utkání, musí opustit hřiště. Rájec bude hrát v oslabení.
! 63.´ Do šance se dostává opět bořitovský Radek Bezděk, zakončuje mimo.
S 65.´ Ke střídání dochází i u domácích. Hřiště opouští Macháček a nastupuje Palkanynets.
  67.´ Další bořitovský rohový kop. (Pozn. Nic zvláštního se nestala, pršelo a pak přestalo :D)
S 71.´ Bořitov využívá posledního střídání. Z důvodů tržné rány odstupuje k ošetření bořitovský kapitána Richtr, na jřiště nastupuje Šeliga.
B 73.´ Po krásném průniku Bořitova přes rájeckou zálohu dostává přihrávku v doběhu střídající Feifer, zakončuje a domácímu brankáři nadává šanci. Rájec - Bořitov 1:2.
  75.´ Bořitov vede 2:1, nemá kam spěchat a tomu odpovídá i jejich tempo hry. Rájec stále bojuje a snaží si vytvořit i nějáké šance.
S 76.´ Rájecký trenér Málek se snaží oživit hru střídáním - z hřiště odchází Tajnai, nastupuje Kučera.
  78.´ Rájec se dostává po dvou rohových kopech do šance, bohužel míč se po břevně odráží ven z hřiště.
B 80.´ Po chybě domácí obrany a ztrátě míče, získává míč bořitovský Knies, proniká přes půlku hřiště a s jistotou zakončuje - 1:3.
  84.´ Je poznat hra v oslabení. Vyloučení rozhodně Rájci nepomohlo. Přestože Rájec se stále snaží bojovat, tak na vyrovnání to asi nebude stačit.
! 85.´ Míče se ujímá Haničinec, bohužel po dvou kličkách ho ztrácí, naopak na straně Bořitova se krásným průnikem dostává do šance Fojt Lukáš. Míč nakončí v rájecké brance jen díky skvělému zákroku Kyzlinka.
ŽK Žlutou kartu dostává za faul domácí Michal Štrof.
  86.´ Bořitov míří sebejistě k vítězství, navíc se ještě dostává do slibných šancí.
  90.´ Rozhodčí nastavuje 1 minutu.
  Rozhodčí ukončil utkání. Rájec vs. Bořitov končí výsledkem 1:3.

I po dvaceti letech končí utkání 3:1, bohužel tentokrát v něm vítězí hosté z Bořitova. Děkujem všem příznivcům za návštěvu.